scorecardresearch.com Aynadaki Yüz ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aynadaki Yüz

Aynadaki Yüz

Yazar : Abdullah Bozgeyik

Sayfa Sayısı : 198

Yayınevi : SONSUZ KİTAP

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Biz işadamlarının hayatı zenginlik, lüks ve ihtişam içinde geçer; plazalar, jipler, villalar, yatlar, kadınlar...Bütün bunlar gözlerinizi kamaştırıyor, değil mi? Büyük bir olasılıkla da,"Neden tüm bunlara ben de sahip değilim?" diye kendinize soruyorsunuzdur...Sonra da bizleri hem kara para, yolsuzluk, hortumlamalar, rüşvet sarmalında görüp, hem de siyasilerve mafyayla ilişkilerimizden (!) hatta yaşanan krizlerden dolayı suçlayıp kendinizi rahatlatıyorsunuzdur.Çünkü iş hayatında başarının ancak böyle elde edileceğine inanıyorsunuz, değil mi?Sizi rahatlatacaksa itiraf ediyorum; evet, her şeyi ben yaptım... Peki, sizce tek suçlu ben miyim? Sizin hiç suçunuz yok mu? Eğer imkanınız olsaydıbenim yaptıklarımı siz de yapmaz mıydınız?İtiraf edin ve kurtulun bence... Neyi ve niçin mi itiraf edeceksiniz?Bu kitapta tüm hayatımı ve yaptıklarımı anlattım, hem de tüm açıklığıyla, henüz okumadınız mı?Ben her şeyi itiraf ederek rahatladım. Sıra sizde... Okuyun ve size tuttuğum aynada kendinizleyüzlesin; cesaretiniz varsa tabii...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963