scorecardresearch.com Avrupa'nın Yeni Bilgi Ekonomisi ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Avrupa'nın Yeni Bilgi Ekonomisi

Avrupa'nın Yeni Bilgi Ekonomisi

Yazar : MARIA JOAO RODRIGUES

Sayfa Sayısı : 348

Yayınevi : DIŞBANK KİTAPLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bilgi büyük bir hızla servetin temel kaynaklarından birine dönüşüyor, ama bazen bir eşitsizlik kaynağı da olabiliyor. Avrupa''nın Yeni Bilgi Ekonomisi, bilgi temelli bir topluma geçişi hızlandırmanın ve daha yüksek istihdam ve daha büyük sosyal uyumu tüm Avrupa''ya yayarak rekabetçiliği güçlendirmenin yollarını sorguluyor.
 • Bu kitap, Avrupa Birliği''nin Lizbon Stratejisi ile 2000''li yılların başında kabul ettiği "bilgi ekonomisinin lideri olma" vizyonunun stratejik temellerini anlatmaktadır. Kitabın yazarları,
 • Bilgi temelli bir küresel ekonominin gelişme potansiyeli,
 • Refah devletini tehdit eden yeni sorunlar,
 • Yeni istihdam trendleri,
 • Bir siyasi öğrenme aracı olarak uluslararası karşılaştırmanın rolü,
 • Avrupa kimliğinin inşası ve
 • Reformlar için gereken çok katmanlı yönetişimin kurulması konularına derinlikli yaklaşımlar getirerek bilgi temelli bir Avrupa stratejisinin sonuçlarına işaret etmektedirler.
 • Avrupa Birliği''nin ekonomik ve sosyal modernleşmesi bu yeni eksenler üzerine kurulacaktır.
 • Avrupa''nın Yeni Bilgi Ekonomisi, akademisyenler, yöneticiler, kamu yöneticileri ve Avrupa araştırmalarıyla ilgilenen profesyonel kurumlar için ilgi çekici bir kaynak olmaya adaydır.
 • Maria João Rodrigues, Lizbon Üniversitesi''ne bağlı ISCTE''de ekonomi profesörüdür. Ayrıca Avrupa Komisyonu Sosyal Bilimler Danışma Grubu Başkanı ve Portekiz Başbakanlık Özel Yardımcısı''dır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963