scorecardresearch.com AKTİF PROJE YÖNETİMİ ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
AKTİF PROJE YÖNETİMİ

AKTİF PROJE YÖNETİMİ

Yazar : TREVOR L. YOUNG

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : KAİZEN YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Proje yönetimi tüm örgütlenme türlerinde ilgi konusu olmuştur ve gereksinim duyulan beceriler tüm düzeylerde çok istenen özellik olarak görülmektedir. Proje yöneticisinin rolü, müşterinin, proje ekibinin ve firmanın istekleri arasında bir denge gözetmesini gerektirir. Bu, zaman yönetimi ve öncelik tanıma alanlarında gerçek bir meydan okumayı dayatır. Aktif Proje Yönetimi, tüm yöneticilere kendi projelerinin başarı şansını önemli ölçüde artırma olanağını sağlayacaktır ve pratik ve epeyce sınanmış teknikler içerir. Adım adım rehberlik size,
proje kavramı ve ilk adımlar
proje iş-ortaklarının yönetilmesi
risk yönetimi
proje planlaması
projeyi başlatma ve yürütme
sona erdirme ve değerlendirme ,konularında yardımcı olacaktır.
Denetim soruları listesi ve özel yol gösterici notlarla eksiksiz olan bu temel kitap, tüm proje yönetim sürecini kapsar ve gerek duyduğunuz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Trevor L Young, çok-disiplinli proje ekiplerinde 30 yılı aşkın yöneticilik ve çalışma deneyimine sahiptir. Dokuz yıl boyunca Sanayi Birliği’nin kıdemli danışmanlığını yapmış ve çok sayıda kuruluşa değişim yönetimini geliştirme programları konusunda yol göstermiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963