scorecardresearch.com Acil Durum Yönetimi - (Kurum, Kuruluş ve Tesislerde Acil Durum Yönetimi ve İş Güvenliği Sağlığı) ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Acil Durum Yönetimi - (Kurum, Kuruluş ve Tesislerde Acil Durum Yönetimi ve İş Güvenliği Sağlığı)

Acil Durum Yönetimi - (Kurum, Kuruluş ve Tesislerde Acil Durum Yönetimi ve İş Güvenliği Sağlığı)

Yazar : Tayfun Özdikmen

Sayfa Sayısı : 379

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitap; Kurum, kuruluş ve tesislerde iş sağlığı güvenliği, acil durum yönetimi gibi çok önemli konuları içermektedir. İnsan sağlığına ve güvenliğine, doğal afetler ya da öngörülemeyen diğer acil durumlarla gelebilecek zararı önleyebilmek ya da asgari seviyeye indirmek biz profesyonellerin görevidir. Acil Durum Yönetimi; Acil ve beklenmedik durumlarda çalışanlara, müşterilere, tedarikçilere ve üçüncü taraflara karşı yükümlülüklerini yerine getirme şartlarını kapsayan etkin bir acil eylem organizasyonunu ifade eder. Bu kitapta yer alan bilgiler can, mal ve imaj güvenliğinizi tehdit eden tehlikeleri minimize edebilmenizi sağlayacaktır. Elinizde tuttuğunuz bu kitap konuyla ilgili hizmet veren meslek gruplarının, öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin kaynak olarak kullanabileceği bir eserdir

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Aşağıdaki tüm konuları içeren 250 adet seçmeli soru bölümü, formlar ve kontrol çizelgeleri de kitabın içerisinde yer almaktadır.
-       Acil Durum Yönetimi Nedir?
-       Acil Durumlar Nelerdir ve Nasıl Organize Olunmalıdır?
-       Acil Durum Eylem Planları Nasıl Hazırlanır?
-       Acil Durum Ekiplerinin Seçimi ve Görevleri Nelerdir?
-       Kriz Masası Ekibi Kimlerden Oluşur?
-       Kriz Masası Hangi Hallerde Aktive Edilir?
-       Acil Durum Kodları Neleri İçerir?
-       Acil Durum İstasyonları Nasıl Oluşturulur?
-       Acil Durum Tahliye Rotaları ve Toplanma Noktaları Nasıl Olmalıdır?
-       Risklerin Tespiti ve Derecelendirilmesi Nasıl Yapılır?
-       Acil Durum Eğitimleri ve Tatbikatları Neleri İçerir ve Nasıl Yapılır?
-       Acil Durumdan Sonra Uygulanması Gerekenler Nelerdir?
-       Acil Durum Müdahale Ekipmanları Nelerden Oluşur?
-       İş Güvenliği ve Sağlığını Tehdit Eden Unsurlar nelerdir?
İş Güvenliği ve Sağlığı Uygulama Metotları nelerdir?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963