scorecardresearch.com Açıklamalı – Yorumlu – İçtihatlı İl Özel İdareleri ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Açıklamalı – Yorumlu – İçtihatlı İl Özel İdareleri

Açıklamalı – Yorumlu – İçtihatlı İl Özel İdareleri

Yazar : Mustafa Tamer

Sayfa Sayısı : 652

Yayınevi : MUSTAFA TAMER STRATEJİK ARAŞTIRMALAR VAKFI YAYINEVİ

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kamu ve yerel yönetimler konusundaki çalışma ve eserleriyle tanınan konun uzmanı Vali ve Kamu Yönetimi Uzamanı Dr. Mustafa TAMER’in sabırsızlıkla beklenen İl Özel İdareleri kitabı çıkmıştır. Bu kitapta kamu kurum ve kuruluşları, bakanlıklar, üniversiteler, belediyeler, il özel idareleri, valilikler, kaymakamlıklar, ile işyerleri, işletmeler ve vatandaşlar için son derece önemli bilgiler yer almaktadır

Bilindiği gibi; il özel idareleri için ise Osmanlı’dan intikal eden 1913 tarihli Kanun-u Muvakkat aynen uygulanmaya devam olunmuştur. Zaman içerisinde belirli değişiklikler geçirmekle birlikte adı geçen Kanun 1987 yılında ismi değiştirilerek günümüze kadar uygulama imkânı bulmuştur. En son olarak ise; 04.03.2005 tarih ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu kabul edilerek yürürlüğe girmiş ve halende uygulanmaktadır.

Söz konusu yeni bir anlayış ile hazırlanan 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun getirdiği düzenin ve hükümlerinin çok iyi anlatılması gerekir. Bu doğrultuda ve alanda okuyucuların başvurabileceği fazla kaynakta bulunmamaktadır. İşte söz konusu ‘’ İl Özel İdareleri’’ isimli kaynak başvuru ve başucu kitabını yayınlamakla çok önemli bir boşluğu dolduracağımıza eminiz.

Daha önceleri il özel idareleri tarafından çok beğeni ve destek gören bu kitap dördüncü kez basılmanın verdiği heyecanı yaşamaktadır. Yoğun talep üzerine kendisini geliştirerek ve yenileyerek yayınlanmaya devam etme temel amacımızdır. Bu kitabın daha önceki üç baskısı daha önce yapılmış idi.

Diğer yandan basıldığından bu yana çok ilgi gören kitap mevzuatta ve uygulamada meydana gelen değişmeleri yansıtacak şekilde en son değişiklikler ile ve konuları daha da genişleterek yayınlanmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda kitap ekinde bulunan kanun, tüzük ve yönetmelikler çıkarılmıştır. Artık yasal metinlere ulaşmak özellikle internet üzerinden daha kolay olduğu için onların yerine Danıştay kararları ve İçişleri Bakanlığı genelge ve görüşleri eklenmiştir.

Böylece kitabın kapasitesi iki katına çıkmıştır. Ayrıca bazı başvuru formları da eklenmek suretiyle kitabın tam anlamıyla bir ‘’başvuru kaynağı’’ olması hedeflenmiştir. Okuyuculardan, seminer katılımcılarımdan ve yerel yönetimcilerden gelen talep ve istekler doğrultusunda ekleme ve düzenlemeler yapılmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Tarihsel Gelişim / Para Cezaları
- TBMM ve Genel Gerekçe
- Stratejik Planlama / Anayasa Mahkemesi Kararı
- Performans Programı / Köy Hizmetleri G. Müdürlüğü Faaliyet Raporu
- Görevleri, Organları
- Denetim / İl Özel İdaresi Teşkilâtı
- İmar Yetkileri / İl Özel İdaresi Zabıtası
- Koruma Amaçlı / İmar Planları
- Kaymakamlar
- Taşınmazların Tahsisi ve Devri
- Norm Kadro
- Tarihi Taşınmaz Varlıklar
- Görevde Yükselme
- İşyeri Ruhsatları
- Geçici İşçi Çalıştırılması
- Maden Kanunu / Gönüllü Katılım
- Jeotermal / Mahalli İ. Harcama Belgeleri
- Kaçak Petrol / Bütçe ve Mali Hükümler
- Ağırlık ve Boyut Kontrolleri / Köy ve Mahalle M. Ödenekleri Taşıt
- Servis ve Hurda / Temsil, Tören ve Ağırlama
- Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi
- Derneklere Yardım / Köydeş

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963