scorecardresearch.com 7 Dahi Ceo ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
7 Dahi Ceo

7 Dahi Ceo

Yazar : Jeffrey A. Krames

Sayfa Sayısı : 200

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

7 DAHİ CEO Onlar Dünya’nın En Büyük CEO’ları Bill Gates, Jack Welch, Michael Dell, Andy Grove, Herb Kelleher, Sam Walton, Lou Gerstner 7 Olağandışı CEO’dan İş Dünyasında Zirvede Olmanın Sırları Yedi Dahi CEO kitabı günümüzün en etkin CEO''larını ve onların taktik, strateji ve hamlelerini ele alarak iş dünyasında başarılı olmanın anahtarını vermektedir. • Bill Gates çalışanlarının içgüdülerine güvenerek,Microsoft''u başarılı bir işletim ve yazılım şirketine nasıldönüştürdü? • Michael Dell işletmesinin merkezine müşteri ilişkilerini yerleştirerek bir bilgisayar devini nasıl yarattı? • Andy Grove, piyasa tehditlerini aşıp, bu tehditleri ''paranoyalık'' dediği tutumla Intel''in rekabet avantajına nasıl çevirdi? • Jack Welch General Electric firması içinde bir bilgi kültürü yaratıp, sonuçları ödüllendirerek GE''yi nasıl güçlendirdi? • Herb Kelleher''in küçük şirket kültürü yaratmak için koyduğu olağandışı kurallar Southwest''i nasıl büyüttü? • Dünyanın en büyük ve ünlü perakende zinciri Wal-Mart''ın kurucusu Sam Walton başarısını neye borçlu? • IBM''den Lou Gerstner şirketi ''çözümler'' üzerinde odaklayarak nasıl büyük başarılar elde etti? —Klaus Kleinfield, Siemens Corp. Başkanı ve CEO''su “Sel gibi ortalıkta yayılan CEO biyografilerine yetişemeyenler ve zaman bulmayanlar için, kitap bu CEO''ların düşüncelerinin bir özetini vermektedir. Fakat her şeyden önemlisi, iş dünyasının bu CEO''lardan öğreneceği çok şey var.” —Christopher A. Barlett, Harvard Business School

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963