scorecardresearch.com 21. Yüzyılda Yönetim Ve Yöneticiler ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
21. Yüzyılda Yönetim Ve Yöneticiler

21. Yüzyılda Yönetim Ve Yöneticiler

Yazar : M. Akif Özer

Yayınevi : NOBEL YAYIN EVİ

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

21. Yüzyılın Yöneticisi; Algılamayı yönetmelidir. Çünkü algılar davranışları, davranışlar örgütü yönetir. Bilgiyi yönetmelidir. Çünkü bilgi bilinen her şeydir. Örgütü yönetmek bilgiden ve bilmekten geçer. Çatışmayı yönetmelidir. Çünkü çatışmayı yöneten hedefleri, istekleri, amaçları ve güdüleri de yönetir. Değişimi yönetmelidir. Çünkü değişimi yöneten, planlı ya da plansız biçimde bir örgütünün belli bir durumdan başka bir duruma geçmesini de yönetir. İmajı yönetmelidir. Çünkü imajı yöneten; özü, sözü, eylemi, doğruluğu, dürüstlüğü, tutarlılığı ve uyumluluğu da yönetir. Kaliteyi yönetmelidir. Çünkü kaliteyi yöneten, müşteri istek ve beklentilerinin aşılarak karşılanmasını da yönetir. Kariyeri yönetmelidir. Çünkü kariyeri yönetmek, meslekte gelişmeyi ve hiyerarşik olarak sürekli yükselmeyi de yönetmek demektir. Krizi yönetmelidir. Çünkü krizi yöneten, iyi işlemeyen ve yeniden yapılanmayı gerektiren istikrarsız durumları da yönetir. Performansı yönetmelidir. Çünkü performansı yönetmek hizmette etkinliği, üretimde verimliliği ve tutumluluğu da yönetmek demektir. Riski Yönetmelidir. Çünkü riski yönetmek, bir şeyin gerçekleşme ihtimalini de yönetmek demektir. Stratejiyi yönetmelidir. Çünkü stratejiyi yönetmek, belirsizlik ortamında örgütün istenilen sonuçlara ulaşabilmesini de yönetmek demektir. Stresi yönetmelidir. Çünkü stresi yönetmek, çalışanların ve örgütün tehlike içinde bulunduğu etmenlere ve koşullara göre dengesinin bozulduğu durumları da yönetmek demektir. Süreci yönetmelidir. Çünkü süreci yönetmek, örgütsel sistem içinde tasarlanan tüm yol ve yöntemleri de yönetmek demektir. Vizyonu yönetmelidir. Çünkü vizyonu yönetmek, örgütün umutlarını, amaçlarını ve geleceğe giden yolunu yönetmek demektir. Zamanı yönetmelidir. Çünkü zamanı yönetmek, önüne geçilemez bir şekilde, sabit bir hızla akıp giden ve herkesin eşit şekilde sahip olduğu en önemli değerimizi yönetmek demektir. Bu kitapta 21. yüzyılın yönetim mantığını bulacaksınız!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963