scorecardresearch.com 100 Millik Yürüyüş ve Tüm İş Yönetimi Kitapları Radikal Kitap'ta!
100 Millik Yürüyüş

100 Millik Yürüyüş

Yazar : Sander A. Flaum , Jonathon A. Flaum, Mechele Flaum

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : KAİZEN YAYINLARI

Tür : İş Yönetimi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her liderin kendi inançları, perspektifi, deneyimi ve tarzı vardır. Belki de farklılıklar hiçbir alanda, farklı kuşaklardan liderler arasında olduğu kadar çok dile getirilmemiştir. Ama aslında pek çok liderin sandığından daha fazla ortak zemin vardır.
Bunu keşfetmek, bir yolculuğa çıkmayı gerektiriyor olabilir; Sander ile Jonathon’ın özelinde bu durum, kelimenin tam anlamıyla bir yolculuk oldu. Baba ve oğul, evrensel liderlik ilkelerinin peşinde, en aydınlatıcı tartışmalarını birlikte yürüyerek yaptılar. Dağlarda, kumsallarda, caddelerde ve yollarda 100 mil yürüdüler ve liderliğin özü kadar birbirleri ve ilişkileri hakkında da çok şey öğrendiler.
65 yaşında, geleneksel bir CEO’nun perspektifini, Zen öğrencisi olan 36 yaşındaki girişimci oğlunun bakış açısı ile karıştırdığınızda, nasıl bir liderlik tanımı elde edersiniz? Yüz millik yürüyüş esnasında yazarlar, her liderin (ya da lider olmaya heveslenenlerin) üzerinde yoğunlaşması gereken dokuz ilke saptıyor: İnsan, Amaç, Hırs, Performans, Israr, Perspektif, Paranoya, İlkeler ve Pratik.
“Görev başka seçenek bırakmayınca, liderlik rolü üstlenmemiz kaçınılmazdır. Yüz Millik Yürüyüş, içinizdeki lideri keşfetmeniz için yürümeniz gereken yolda sizi cesaretlendirecektir.”
Leeza Gibbons, Entertainment Tonight ve The Leeza Show’un eski sunucusu; The Leeza Gibbons Memory Foundation Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963