scorecardresearch.com Uygulamalı Sosyal Güvenlik El Kitabı ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uygulamalı Sosyal Güvenlik El Kitabı

Uygulamalı Sosyal Güvenlik El Kitabı

Yazar : İsa Karakaş

Sayfa Sayısı : 860

Yayınevi : ADALET YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ülkemizde son beş yılda en köklü ve en radikal değişim -Sosyal güvenlik- alanında gerçekleştirilmiştir. Sosyal güvenlik reformu adı altında bir yandan farklı statülerdeki çalışanlara statülerine göre farklı Kurumlar vasıtasıyla sağlanan sosyal güvenlik hizmetleri ve bu hizmetlerin yerine getirilebilmesi için öngörülen yükümlülükler hem teşkilat alanında hem de uygulama mevzuatında değişiklikler yapılarak standart oluşturulmaya çalışılmıştır.
Sosyal güvenlik alanında yapılan en küçük değişiklik bile etkisini hemen işyerleri ve işverenleri üzerinde göstermektedir. Ayrıca sosyal güvenliğe ilişkin işlemleri işveren adına fiilen veya dolaylı olarak yürütmekte olan SMMM-YMM, Avukat, Bilirkişi, Aday Stajyer SMMM ve bu alanla ilgili kişileri yakından ilgilendirmektedir.
Sosyal güvenlik reformu öncesinde SSK ve BağKur işlemleri olarak bilinen uygulamalara paralele olarak her türlü ve her sektördeki işyerlerinin SGK işlemlerini uygulamalı örnekli ve pratik bir rehber anlayışıyla işyerinin ve işçi-nin SGK ya bildirilmesinden her türlü prim ve diğer uygulamalara kadar belirli bir sistematik dahilinde açıklanmıştır.
14 bölümden oluşan bu eserde öncelikle -İŞÇİLERİN SİGORTALILIĞI VE BİLDİRİLMESİ İŞLEMLERİ- ne ardından -İŞYERİ İŞLEMLERİ- ve PRİM İŞLEMLERİ- tüm yönleriyle uygulamada karşılaşılabilecek uyuşmazlıklar da göz önünde bulundurularak tün yönleriyle açıklanmıştır
Kitabın 4. bölümünde -PRİM BELGELERİNİN DÜZENLENMESİ-, 5. bölümde -ASGARİ İŞÇİLİK İŞLEMLERİ-, 6. bölümde -İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIKLARI İŞLEMLERİ-, 7. bölümde -TEŞVİK İŞLEMLERİ- 8. bölümde -4/1-b -BAĞKUR- UYGULAMALARI-, 9. bölümde -SGK TEBLİGAT İŞLEMLE-Rİ- 10. bölümde -İŞYERİ KAYIT VE BELGELERİNİN TANZİMİ VE İBRAZI-, 11. bölümde -İDARİ PARA CEZALARI-, 12. bölümde SGKY a İTİRAZ VE DAVA YOLLARI- 13. bölümde -TAKSİTLENDİRME-TECİL VE İCRA İŞLEMLERİ- örnekli- açıklamalı ve belge örnekleri ile güncel yargı kararları ışığında izah edilmiştir.
Kitabın son bölümünde ise SGK İŞVEREN UYGULAMALARINDA GEREKLİ VE YARARLI DİĞER BİLGİLER e yer verilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963