scorecardresearch.com Sosyal Güvenlik Reformu Yorum Ve Açıklaması (Ciltli) ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sosyal Güvenlik Reformu Yorum Ve Açıklaması (Ciltli)

Sosyal Güvenlik Reformu Yorum Ve Açıklaması (Ciltli)

Yazar : Ali Tezel, Resul Kurt

Sayfa Sayısı : 1412

Yayınevi : YAKLAŞIM YAYINCILIK

Tür : İş Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hem 5510 sayılı Kanunda, hem de uygulamaya ilişkin yönetmelik ve tebliğlerde yapılan değişiklik nedeniyle kitapta güncellemeler yapılmıştır. "Sosyal Güvenlik Reformu Yorum ve Açıklaması (5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu)" adlı bu çalışmada, 5655, 5754, 5763, 5797 ve 5838 Sayılı Kanunlarla Yapılan Değişiklikler de işlenmiştir. Ayrıca, Sosyal Sigorta işlemleri Yönetmeliği ile Genel sağlık Sigortası Yönetmeliği ve diğer yönetmelik ve tebliğler kitabın sonuna alınmak suretiyle okuyucuya önemli bir kolaylık sağlanmıştır.(Önsöz’den)

Kitabın Bölüm Başlıkları:
          Sosyal Güvenlik Reformu İle İşveren ve Çalışanlar
          Yönünden Yapılan Değişiklikler,
          Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği,
          Genel Sağlık Sigortası Yönetmeliği,
          5510 Sayılı Kanun Yönetmelik ve Tebliğleri,
          5754, 5763 ve 5797 sayılı Kanunlarla Yapılan
          Değişikliklerle Güncellenmiş,
          Uygulamalar, Açıklamalar, Yorumlar ve Örnekler

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963