scorecardresearch.com Meslek Yüksek Okulları İçin İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Meslek Yüksek Okulları İçin İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Meslek Yüksek Okulları İçin İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Yazar : Müjdat Şakar

Sayfa Sayısı : 323

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

‹fl Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku ö¤renimi, ülkemizde son y›llardabüyük önem kazanm›flt›r. Sosyal bilimler alan›nda e¤itim ve ö¤retimveren fakülte ve yüksek okullar›n hemen her bölümünün, ayr›cateknik bilimler alan›ndaki mühendislik fakültelerinin programlar›nda ‹flHukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku dersine yer verilmektedir. Zira buokullardan mezun olan ö¤rencilerin büyük ço¤unlu¤u, çal›flma hayat›ndaya iflçi ya da iflveren olarak görev alacaklard›r.‹fl (hizmet) sözleflmesine göre çal›flan herkes, ister mühendis isteramele olsun, hukuki konum olarak “iflçi” say›l›r ve ‹fl Hukukunun ilgialan›na girer. Bu kifliler Sosyal Güvenlik Hukuku aç›s›ndan da “sigortal›”d›rlar. ‹flçi çal›flt›ranlar da,” iflveren” olmalar› sebebiyle, ‹fl Hukuku veSosyal Güvenlik Hukuku bilgilerini ö¤renmek durumundad›rlar.Özellikle Meslek Yüksekokullar›nda okuyan ö¤renciler için haz›rlanm›fl, basit anlat›ml›, örnekli ve kuramsal bilgileri sorunlara uygulamay›amaçlayan, örneklerle desteklenen bu kitap, ö¤rencilerimize ‹fl Hukukunuve Sosyal Güvenlik Hukukunu sevdirecek ve baflar›lar›n› etkileyecektir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963