scorecardresearch.com Kıymetli Evrak Hukuku ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kıymetli Evrak Hukuku

Kıymetli Evrak Hukuku

Yazar : Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1 Giriş ve Genel Hükümler * Kıymetli Evrakın Tanımı ve Unsurları * Kıymetli Evrakın Özellikleri * Kıymetli Evrakla İlgili Mevzuat * Kıymetli Evrakın Adi Senetten Farkları * Kıymetli Evrakın Sınıflandırılması * Kıymetli Evrakta Senet Trünün Değişmesi (Dönüştürme, Tahvil) * Kıymetli Evrakta Defiler * Kıymetli Evrakın Ziyaı ve İptali 2 Kambiyo Senetleri (Ticari Senetler) * Kavram, Türleri, Benzerlik ve Farkları * Kambiyo Senetlerinin Ortak Özellikleri * Kambiyo Senetleri İle Alt Borç İlişkisinn Karşılıklı Durumları (BK. 133) * Kambiyo Senetlerinde Ehliyet (TTK. 670) * Kambiyo Senetlerinde İmza (TTK. 756) * Kambiyo Senetlerinde Temsil Yetkisi (TTK. 678) 3 Poliçe * Poliçenin Şekil Şartları (Unsurları) * Şekil Şartlarına Aykırılığın Sonuçları * Açık (Beyaz) Poliçe (TTK. 680) * İmzaların Bağımsızlığı İlkesi (TTK.677) * Poliçede Kabul (TTK. 695 vd.) * Poliçenin Cirosu * Poliçede Aval * Poliçenin Ödenmesi * Kabul Etmeme veya Ödememe Durumunda Sorumluluk ve Başvuru Hakları * Başvuru Hakkı Dışında Senet Bedelini Tahsil Olanakları 4 Bono * Bononun Şekil Şartları (Unsurları) * Şekil Şartlarına Aykırılığın Sonuçları * Bonoya Uygulanacak Poliçe Hükümleri * Bonoda Zaman Aşımı 5 Çek * Çekin, Poliçe ve Bonodan Başıca Farkları * Türk Hukukunda Çek Düzenlemenin Öz Şartları * Çekin Şekil Şartları (Unsurları) * Şekil Şartlarına Aykırılığın Spnuçları * Çekin Temel Bazı Özellik ve Farklılıkları * Çekin Ödenmesi * Çekin Ödenmemesi Nedeniyle Sorumluluk ve Başvuru Hakkı * Çeke de Uygulanan Poliçe Hükümleri * Çeke Benzeyen Bazı Senetler

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963