scorecardresearch.com İşverenin El Kitabı 2012 ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İşverenin El Kitabı 2012

İşverenin El Kitabı 2012

Yazar : Öcal Kemal Evren

Sayfa Sayısı : 392

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İşverenin iş mevzuatını doğru bir şekilde uygulamaması tazminat ve cezai yükümlülükler açısından büyük hukuki sorunlar doğurur.
İş müfettişi Öcal Kemal Evren kitabında, denetim yaptığı şirketlerde karşılaştığı binlerce eksik ve hatalı uygulamanın temelde iş mevzuatının tam olarak bilinmemesinden veya doğru uygulanmamasından kaynaklandığını; aslında, kanun ve yönetmeliklerdeki çok basit kurallara dikkat edilerek, işyerlerinin pek çok ceza ve tazminattan kurtulabileceğini belirtiyor.

Bu bilgi eksikliğini gidermeyi ve firmalara yol göstermeyi amaçlayan Evren, bir rehber niteliğindeki 'İşverenin El Kitabı' isimli çalışmasının yeni baskısını 2011 yılında güncelleyerek insan kaynakları profesyonellerinin ve işverenlerin kullanımına sunmuştur.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
İşyerinin Kurulması İle İlgili İşveren Yükümlülükleri/İş Sözleşmesinin Yapılması ve Sona Ermesi İle İlgili İşveren Yükümlülükleri/İş Sözleşmesinin Devamı Süresince Yerine Getirilmesi Gereken İşveren Yükümlülükleri/Çalışma Kuralları Özel Olarak Düzenlenenler İle İlgili İşveren Yükümlülükleri/Yükümlülüklerin Hukuki Niteliği ve Aykırı Davranmanın Sonuçları/Kanunlar – Tüzükler/Yönetmelikler – Tebliğler/Belge Örnekleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963