scorecardresearch.com İşgücünün Temsli ve İşyerinde Sosyal Diyalog ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İşgücünün Temsli ve İşyerinde Sosyal Diyalog

İşgücünün Temsli ve İşyerinde Sosyal Diyalog

Yazar : Doç. Murat Engin

Sayfa Sayısı : 203

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Bölüm: Avrupa Birliği İşgücünün Temsili ve İşyerinde Sosyal Diyalog * Sosyal diyalog kavramı, işyerinde sosyal diyaloğun Avrupa Birliği Hukukunda gelişim aşamaları * İşyerinde sosyal diyaloğun temeli: Bilgi edinme ve danışma hakkı * 2002/14 sayılı Yönerge''ye göre bilgi edinme ve danışma hakkının unsurları * Bilgi edinme ve danışma hakkının temel sosyal hak niteliği İkinci Bölüm: Karşılaştırmalı Hukukta İşgücünün Temsili ve İŞyerinde Sosyal Diyalog * Avrupa Birliği ülkelerinde işçi temsil sistemlerinin gelişimi * Monist hukuk sistemlerinde işçi temsilciliği ve işyerinde sosyal diyalog * İspanyol ve Fransız düalist sisteminde işçi temsilciliği ve işyerinde sosyal diyalog * Alman Düalist Sisteminde işçi temsilciliği ve işyerinde sosyal diyalog * Değerlendirme Üçüncü Bölüm: Türk Hukuunda İşgücünün Temsili ve İŞyerinde Sosyal Diyalog * Türk hukukunda işçi temsilciliği ve işyerinde sosyal diyaloğun güncel durumu * Türkiye''nin uluslararası hukuktan kaynaklanan yükümlülükleri * Bilgi edinme ve danışma hakkının kolektif sosyal hak niteliği ve sendikal haklarla ilişkisi * İşçi temsilciliğinin düzenlenmesi * Bilgi edinme ve danışma hakkının düzenlenmesi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963