scorecardresearch.com İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku Cilt–1 ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku Cilt–1

İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku Cilt–1

Yazar : M. Fatih Uşan

Sayfa Sayısı : 300

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : İş Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elinizdeki bu kitap, Kolay Hukuk Serisi adlı dizinin bir parçasıdır. Esas itibariyle bu eserin İş ve Sosyal Güvenlik Hukukunu bir bütün olarak ele alması düşünülmüş, ancak serinin genel yapısına uygunluk açısından hacmi ve kapsamı itibariyle İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku şeklinde iki ayrı kitap olarak ayrılmasına karar verilmiştir. Dolayısıyla ilk kitap "İş Hukuku", ikinci kitap ise "Sosyal Güvenlik Hukuku" olarak yayınlanacaktır. Ancak söz konusu İki çalışmanın bir bütünlük arz edeceğini de söylemek gerekir.

Çalışmamız, hukuk fakülteleri dışında, müfredatında İş Hukuku dersi olan bölümlerdeki ders notu ihtiyacı İle çeşitli sınavlara hazırlanmak isteyen kimselere genel mahiyette bilgi sunmayı hedeflemektedir. Bu amaçla çalışmada doktriner tartışmalara girilmemiş ve dipnotlara da yer verilmemiştir. Bunun sebebi, konu ile ilgili ayrıntılı hususlara, kitabın hacmi ve hedef kitlesi düşünüldüğünde yer verilmek istenmemesidir. Bu amaçla da uygulamaya yönelik Yargıtay kararlarına da yeri geldikçe, genellikle karar bazında değil, ancak Yargıtay uygulaması şeklinde değinilmiştir. Dolayısıyla bu çalışmanın bilimsel bir iddia taşımadığını da belirtelim.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963