scorecardresearch.com İş Kanunu Şerhi ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Kanunu Şerhi

İş Kanunu Şerhi

Yazar : Ercan Akyiğit

Sayfa Sayısı : 2896

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Türk İş Hukuku''undaki birçok yayınıyla tanıdığımız Prof. Dr. Ercan AKYİĞİT''in gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3. baskını yaptığı iki ciltlik eser, İş Kanunu''nun tüm hükümlerini tek tek (madde madde) ele alarak ulaşılan en son tarihli öğreti ve yargı kararlarına yer vererek okuyucuya geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır. Kitabın sonunda yer alan ayrıntılı dizin ise büyük kitabın kullanımını oldukça kolay hale getirmekte ve aranılan konuya okuyucunun hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.
Kitapta İş Kanunun çeşitli hükümlerini iptal eden Anayasa Mahkemesi kararı yanında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu bağlamında idari para cezaları konusunda, bilhassa İş Kanunu madde 108''de yaşananlar gibi 08.02.2008''de yürürlüğe giren 5728 sayılı Kanunla getirilen değişiklikler de işlenip değerlendirilmiştir. 2 ciltlik bu yapıtta 4857 sayılı İş Kanunu, Alman ve İsviçre hukukundan da yer yer yararlanılarak tüm yönleriyle ve en güncel haliyle, sade bir biçimde okuyucuya sunulmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963