scorecardresearch.com İş Hukukunda Ücret Ve Uygulaması ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Hukukunda Ücret Ve Uygulaması

İş Hukukunda Ücret Ve Uygulaması

Yazar : Öcal Kemal Evren

Sayfa Sayısı : 204

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İş Hukuku'nun en çok uyuşmazlığa sebep olan "ücret uygulaması" konusunu ayrıntılarıyla ele alan kitap uygulamacılara yönelik olarak hazırlanmıştır.
Asgari ücret, prim, ücret kesintisi, hafta tatili ücreti, ulusal bayramlarda ve resmi tatillerde çalışma ücreti, yıllık izin ücreti, ücret kesintileri gibi hususlar sadece İş Hukuku'nda değil aynı zamanda Sosyal Güvenlik Hukuku, Ceza ve İspat Hukuku'nda da önemli bir yer teşkil etmektedir.
Bu karmaşık konuların çözümü, yasa metinlerinin incelenmesinden başka İş Müfettişi olan Yazar'ın deneyimleri sonucu oluşturduğu örnek problem ve çözümlerlere de dayanılarak sunulmuştur. Özellikle yasanın yanlış uygulanması konusunda Kanun işverenlere ciddi yaptırımlar öngörmektedir. Bu nedenle Kanunu doğru uygulayabilmek adına hem işverenler, hem insan kaynakları yöneticilerinin hem de işçilerin ücret konusunda yapılması gereken işlemleri, hak ve yükümlülüklerini bilmeleri büyük önem taşımaktadır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Ücretin Tanımı
- Ücretin Ödenmesi
- Ücret Kurumları
- Ücretin Korunması
- Ücretten Doğan Sorumluluk

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963