scorecardresearch.com İŞ HUKUKU TOPLU İLİŞKİLER ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İŞ HUKUKU TOPLU İLİŞKİLER

İŞ HUKUKU TOPLU İLİŞKİLER

Yazar : Melda Sur

Sayfa Sayısı : 486

Yayınevi : TURHAN KİTABEVİ YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu yasalar üzerinde değişiklik çalışmaları devam ederken, mevcut pozi­tif hukuku esas alan bu kitapta kolektif iş mevzuatımızdaki hükümler, bazı tahliller ve yargı kararları ışığı altında incelenmektedir.
Bu baskımızda Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulmuş bulunan "2821 Sayılı Sendikalar Kanunu ile 2822 Sayılı Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi" hükümleri de işlenmiştir.
Öğrencilerin yararlanabileceği bir araç olarak hazırlanan bu kitabın aynı zamanda araştırmacı ve uygulamacılar için de bir kaynak olabilmesi için, tarihî gelişmelere ve yargı kararlarına da yer verilmiş, bazı tartışmalı konular irdelenmeye çalışılmıştır.(Önsöz’den).
Kitabın Konu Başlıkları:
Birinci Bölüm:
·          İş Hukuku ve Toplu İlişkilerin Önemi
·          Tarihsel Gelişme
·          Türk Hukukunda Sendika Kavramı
·          Sendika Hakkı
·          Sendika Özgürlüğünün Güvenceleri
·          Sendikaların Kuruluşu
·          Sendikaların Teşkilatı
·          Sendika Üyeliği
·          Sendikaların Faaliyetleri
·          Sendikaların Denetimi, Faaliyetinin Durdurulması ve Sona Ermesi
·          Kamu Görevlileri Sendikaları
İkinci Bölüm:
·          Toplu İş Sözleşmeleri
·          Toplu İş Sözleşmesinin Yapılması
·          Toplu İş Sözleşmesinin Hükümleri
·          Toplu İş Sözleşmesinin Yorumu, İfası ve Hükümsüzlüğü
Üçüncü Bölüm:
·          Toplu Uyuşmazlıkları ve Çözüm Yolları
·          Barışçı Çözüm Yolları
·          Arabuluculuk
·          Grev ve Lokavt
·          Grevin Yasaya Uygunluk Şartları ve Zorunlu Tahkim
·          Yasal Grevin Uygulanmasını Engelleyen Hâller
·          Grev Sırasında Uyulacak Esaslar
·          Grevin Hukukî Sonuçları
·          Lokavt

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963