scorecardresearch.com İş Hukuku Mevzuatı ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Hukuku Mevzuatı

İş Hukuku Mevzuatı

Yazar : Müjdat Şakar

Sayfa Sayısı : 597

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

zellikle Bireysel İş Hukukuna ilişkin başlıca kanun ve yönetmelikleri bir arada ve yürürlükteki metinleriyle sunmayı amaçlayan bu derleme, İş Hukuku derslerinde duyulan ihtiyaçtan doğmuştur. Böyle bir çalışmanın yalnızca öğrencilerimiz için değil, uygulamacılar için de yararlı olacağına inanıyoruz.Kitapta toplu iş hukuku mevzuatı tümüyle yer almamakta, sadece Sendikalar Kanunu ve Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu metinleri bulunmaktadır.Kitapta ilk baskılarda bulunmayan “İş Kanunu İçindekiler” listesi de yer alıyor. Böylece öğrencilerimiz aradıkları maddeyi bulmak için, bu listeyi elle yazarak kendileri oluşturmak zorunda kalmayacaklar.Derleme hazırlanırken, öncelikle kullanışlı ve kolayca taşınabilir bir el kitabı olması hedeflenmiştir. Bu sebeple, hacmi çok arttıran iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerine yer verilememiş, sadece bunların yayınlandıkları Resmi Gazetelere yollamada bulunulmuştur. Kanun metinleri gerektiği ölçüde notlanmış, bazı önemli kanunların genel gerekçeleri eklenmiştir.Resmi Gazetedeki metinlerde yer alan aşikâr imla hataları, anlamda herhangi bir değişikliğe yol açmayan durumlarda, tarafımdan düzeltilmiştir. Sözgelimi,”söyliyen” yerine “söyleyen” gibi düzeltmelerin yapılmasında kanımca bir sakınca yoktur. Zira, kanunkoyucunun amacı herhalde Türk dilinin imlasını değiştirmek değildir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963