scorecardresearch.com İş Hukuku Ferdi İş İlişkileri I ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Hukuku Ferdi İş İlişkileri I

İş Hukuku Ferdi İş İlişkileri I

Yazar : Prof. Dr. Ünal Narmanlıoğlu

Sayfa Sayısı : 744

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Kısım: Genel Bilgiler 1. Bölüm: İş Hukukuna Giriş Konu 1: İş Hukukunun Tanımı ve Konusu Konu 2: İş Hukukunun Doğuşu ve Kapsamı Konun 3: İş Hukukunun Genel Nitelikleri Konu 4: Türk İş Hukuku Mevzuatının Gelişimine Genel Bakış Konu 5: İş Hukukunun Kaynakları Konu 6: İş Hukukuyla İlgili İdari ve Adli Kuruluşlar 2. Bölüm: İş Hukukununj Uygulanacağı işler, Kişiler ve Yerler Kurum 7: İş Hukukunun Uygulanacağı İşler Kurum 8: İş Hukukunun Uygulanacağı Kişiler Kurum 9: İş Hukukunun Uygulanacağı Yerler İkinci Kısım: Ferdi İş İlişkileri 1. Bölüm: Hizmet Sözleşmesi Konu 10: İş Sözleşmesi Kavramı Konu 11: İş Sözleşmesinin Konusu Emek Olan Diğer Sözleşmelerden Ayırdedilmesi Konu 12: İş Sözleşmesinin Akdedilmesi Konu 13: İş Sözleşmesinin Süresi Konu 14: İş Sözleşmesinin Geçersizliği 2. Bölüm: İş Sözleşmesine Taraf Olanların Borçları Konu 15: İşçinin Borçları Konu 16: İşverenin Borçları 3. Bölüm: İş Sözleşmesinin Sona Ermesi ve Sona Ermenin Sonuçları Konu 17: Fesih Dışında İş Sözleşmesini Sona Erdiren Sebepler Konu 18: İş Sözleşmesinin Fesihle Sona Ermesi Konu 19: İş Kanununa Göre Bildirimsiz Fesih Sebepleri Konu 20: Fesih Yetkisinin İşveren Bakımından Sınırlandırılması ve İş Sözleşmesinin Zorunlu Olarak Askıda Kaldığı Bazı Durumlar Konu 21: İş Sözleşmesinin Sona Ermesinin Sonuçları 4. Bölüm: İşin Düzenlenmesi Konu 22: Çalışma Süreleri Konu 23: Fazla Çalışmalar Konu 24: Özellik Arzeden Çalışmalar ve Dinlenmeler Konu 25: Dinlenme Hakları Konu 26: Bazı İşçi Grupları için Özel Çalışma Şartları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963