scorecardresearch.com İş Hukuku (A. Nizamettin Aktay) ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Hukuku (A. Nizamettin Aktay)

İş Hukuku (A. Nizamettin Aktay)

Yazar : A. Nizamettin Aktay

Sayfa Sayısı : 539

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bireysel İş Hukuku, Sendikalar Hukuku ve Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Hukuku olmak üzere üç kitaptan oluşan eser, öncelikle bir ders kitabı olarak düşünülmüş, ancak konularla ilgili uzmanlara başvuru kitabı olması özelliği de gözardı edilmemiştir.
Bireysel İş Hukuku''na ilişkin birinci kitapta 4857 sayılı İş Kanununda yer alan yeni düzenlemeler kısaca incelenmiş, bazı tartışmalı konularda doktrindeki görüşlere ve Yargıtay kararlarına yer verilmiştir.
Sendikalar Hukukuna ilişkin ikinci kitap ile Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanuna ilişkin üçüncü kitapta ise 2821 sayılı Sendikalar Kanunu ve 2822 sayılı Toplu İş sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunlarında yapılması beklenilen yasal değişiklikler henüz gerçekleşmediği için, söz konusu yürürlükteki kanunlardaki hükümler çerçevesinde konular değerlendirilmiş, doktrindeki bazı tartışmalı konular ve Yargıtay kararlarına yer verilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963