scorecardresearch.com İş Güvencesi El Kitabı ve Tüm İş Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Güvencesi El Kitabı

İş Güvencesi El Kitabı

Yazar : Öcal Kemal Evren

Sayfa Sayısı : 183

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İş Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İş güvencesi düzenledikleri çok çeşitli işletme ihtiyaçları ve değişik işçi davranışları ile doğrudan ilintili olduğundan belki de iş hukukunun en devingen alt başlığını oluşturmakta ve yine bu yapısı nedeniyle özellikle yargı kararları ile uyuşmazlıklar bir çözüme kavuşturulabilmektedir Bu nedenle üzerinde en çok araştırma yapılan ve hakkında çokça tartışılan başlıklar içermektedir. Yine bu süreçte bir uygulayıcı için yapılan araştırmaların sonucunu ve yargının uyuşmazlıklara getirdiği çözümü yakalamak ve takip etmek her zaman kolay olmamaktadır. İşte bu noktada bu kitapta iş güvencesi düzeneklerine, bu pratik amacı gerçekleştirme anlamında uzun ve derin hukuki tartışmalara girmeden sadece elde edilen sonucu ve belki de daha önemlisi yargının getirdiği çözümü, her bir başlığın kendi bütünlüğü içerisinde, uygulayıcıya sunma şeklinde yaklaşılmakta ve iş güvencesi düzenekleri bu biçimde ele alınmaktadır
Konu Başlıkları
-       Geçersiz Fesih
-       İşçinin İşe İadesi
-       Ücret ve Diğer Hakların İadesi
İşe Başlatmama Tazminatı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963