scorecardresearch.com İnsan Hakları Tarihi ve Tüm İnsan Hakları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Radikale Devam Edin
KİTAP EKLE
İnsan Hakları Tarihi
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İnsan Hakları Tarihi

Yazar : Erol Anar


''Yayınlandı... üç gün sonra toplatıldı... 1 yıl 3 ay yasaklı kaldı! Beraat etti! Genişletilmiş, gözden geçirilmiş yeni baskısı...''

İnsan Hakları, düşünce özgürlüğü, bireysel haklar, demokrasinin yapıcı unsurlarıdır ve bunlar asla soyut birer biçim sorunu değildir.
İnsan Hakları, ne yazık ki Türkiye''nin başlıca sorunlarından biri olmayı sürdürüyor. Üstelik daha başka pek çok kavram gibi, insan haklarının tam olarak neyi ifade ettiğini de bildiğimiz, kavramı sağlıklı biçimde yerli yerine oturttuğumuz söylenemez.
Anar, Türkiye tarihinin insan hakları açısından kilometre taşlarını oluşturan dönemlerin değerlendirmesini yapıyor, kavramı belli başlı boyutlarıyla ele alarakı tarihsel gelişimi içinde yerli yerine oturuyor.
Bu yönüyle İnsan Hakları Tarihi kitabı, aynı zamanda birey bilincinin oluşmasının, birey ve toplum kavramlarıyla bu kavramlar arasındaki bağın gözler önüne serimesinin de tarihidir....
İnsan Hakları Tarihi, Türkiye''nin ve dünyanın bu temel sorunlarıyla iilgili olaak ülkemizde yayınlanan ilk ve tek kitap olma özelliğini sürdürüyor.

Kitap Hakkında

Yazar : Erol Anar

Sayfa Sayısı : 367

Yayın Evi : ÇİVİYAZILARI YAYINEVİ

Tür : İnsan Hakları

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.