scorecardresearch.com İnsan Hakları ve Tüm İnsan Hakları Kitapları Radikal Kitap'ta!
İnsan Hakları

İnsan Hakları

Yazar : Fatih Karaosmanoğlu

Sayfa Sayısı : 308

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : İnsan Hakları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitap, hukuksal bir kavram olarak insan haklarının, uluslar arası perspektiften korunması ve gelişmesini konu almaktadır. Kitapta yer alan konular ise; Doktrinde insan haklarına kavramsal yaklaşım ve insani değerler temelinde kavrama yeni bir bakış getiren CANİM Modeli, İnsan haklarının düşünsel ve tarihsel gelişimi İnsan Haklarının anayasayalaşması ve küreselleşmesi, Çağdaş İnsan Hakları anlayışı ile Türkiye’nin etnik ve Kürt sorunu, BM İnsan Hakları sistemi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Mahkemesi gibi pek çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
İnsan Haklarına Yeni Bir Bakış/Çağdaş İnsan Hakları Anlayışı, Etnik ve Kürt Sorunu/Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Sistemi/Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Mahkemesi/Avrupa İşkenceyi Önleme Sözleşmesi ve Komitesi/AGİT İnsani Boyut Mekanizması/Yaşam Hakkı, İşkenceye Maruz Kalmama Hakkı/Özgürlük ve Güvenlik, Adil Yargılanma Hakkı/Self–determinasyon, Sanık, Azınlık ve Çocuk Hakları/Sözleşmeler, Raporlar ve Yargı Kararları/Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963