scorecardresearch.com Geç Gelen Mutluluk ve Tüm İngiliz Edebiyatı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Geç Gelen Mutluluk

Geç Gelen Mutluluk

Yazar : Danielle Steel

Sayfa Sayısı : 345

Yayınevi : BEYAZ BALİNA YAYINLARI

Tür : İngiliz Edebiyatı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Geç Gelen Mutluluk”, evlilik yaşamında sevginin ve mutluluğun önemini konu alan bir roman.
Pek çok kadının dile getiremediği sorunların altını çizen bu roman, belki sizin yaşamınıza da ışık tutabilir.

“Geç Gelen Mutluluk”, Isabelle adlı genç bir kadınının içsel serüvenini anlatıyor.
Isabelle, güzel ve asil bir kadındır, ama mutsuz bir evliliği vardır. Evliliğinin iyi gitmediğinin farkında olan Isabelle, hayatını, yetişkin kızı ve bakıma muhtaç oğluna adamıştır. Oğlu Teddy üç ay erken doğduğundan, annesine bağımlı bir yaşam sürdürmektedir.
Kocası, Teddy''nin bu durumundan Isabelle''i sorumlu tutmaktadır. Anne-oğulun birbirine düşkünlüğü ise eşini Isabelle''den uzaklaştırmaktadır. Ortak yaşamları yok denecek kadar azdır. Isabelle''in kızı da oğluyla daha çok ilgilenen annesini suçlamaktadır. Isabelle, bu sorunlar karşısında, kendini oğluyla avutmaktadır.
Hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan Bill, Isabelle''in hayatında dönüm noktası olur.
Bill, Isabelle için solgun yaşamında bir ışıktır artık.
Bill de mutsuz bir evliliği olan, yaşamını siyasete vermiş, varlıklı bir adamdır.
Paris''te oturan Isabelle ve New York''ta oturan Bill arasında sıkı bir dostluk başlar. Isabelle için bu ilişki, gelecekteki mutlu bir yaşamın habercisidir adeta.
Bir sergi dolayısıyla Londra''da buluşmaya karar vermeleri, Isabelle ve Bill''in yaşamında yeni bir sayfa açılmasına neden olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963