scorecardresearch.com Yerel Yönetimlerde Katılım Ve Demokrasi ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yerel Yönetimlerde Katılım Ve Demokrasi

Yerel Yönetimlerde Katılım Ve Demokrasi

Yazar : Veysel Görücü

Sayfa Sayısı : 315

Yayınevi : ARYA YAYINCILIK

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Katılım ve Demokrasi kavramları ve pratiği birbirini tamamlayan ayrılmaz parçalardır. Günümüzde tartışılan ve ideal demokrasinin nasıl olması gerektiği konusundaki fikirler az çok birbirlerinden ayrılmaktadır.
Bu çerçevede hazırlamaya çalıştığım “Yerel Yönetimlerde Katılım ve Demokrasi” isimli çalışma bu tartışmalar ışığında hazırlanmıştır.
Demokratik uygulamaların beşiği yerel yönetimlerdir. Yerelde uygulanan demokratik yaklaşımlar ulusal alanda da varlığını hissettirmektedir. Yerel yönetimler mevzuatı çerçevesinde ve uygulamada yer alan katılım ve demokrasi uygulamaları bu çalışmada ele alınan başlıca konulardır.
İlk şahsi çalışmam olan “Soru ve Cevaplarla Hukukun Temel Kavramları” isimli kitapta ileride çıkaracağım yeni çalışmalarda aynı heyecanı duymayı temenni ettiğimi ifade etmiştim. Bu temenninin hazırladığım çalışmada da olması beni ayrıca mutlu etmektedir.
Demokrasinin ileri düzeyde yaşandığı bir ülkede daha çağdaş ve modern yaşanacağı muhakkaktır.
Bu çalışmanın ülkemizin daha demokratik, daha çağdaş ve modern olması yolunda bir katkı sağlayacağını ümit ederek okuyucularıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963