scorecardresearch.com Türkçe Kuran ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkçe Kuran

Türkçe Kuran

Yazar : Dr. Abdullah Manaz

Sayfa Sayısı : 656

Yayınevi : IQ KÜLTÜR SANAT YAYINCILIK

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İslam’ın temeli Kuran Kerim’e dayanır.Bu sebeple, her şeyden önce Kuran’ın iyi anlaşılması ve yorumlanması gerekir.Aksi halde, bir noktaya kadar doğal olan fikir farklılıklarının çok büyük boyutlara ulaşılması , sayısız İslami ayrılıkların ortaya çıkması ve en önemlisi de İslamın istismar edilerek asıl maksadından ve özünden uzaklaşması önlenemez. İlahi kaynağa dayanan Kur’an-ı Kerim’de, insanlık ve peygamberler tarihi bir bütünlük içinde değerlendirilir. Buna bağlı olarak, İslam terimi sadece Hz. Muhammed tarafından bildirilen esasları değil; insanlık tarihi boyunca gelen bütün peygamberlerin tebliğ ettikleri din gerçeğini içine alır Şüphesiz ki Kur’an , bir tarih kitabı değildir. Ancak Kur’an-ı Kerim’de ele alınan konuları, kronolojik bir seyir içerisinde ele alırsak; Onun alemin ve insanın yaratılışından başlayıp, ilk insan olarak kabul edilen Hz. Adem’den Hz. Muhammed’in bu silsilenin bir devamı ve son noktası olduğunun ortaya konulduğunu görebiliriz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963