scorecardresearch.com Tarihin Gizem Dolu Sırları ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tarihin Gizem Dolu Sırları

Tarihin Gizem Dolu Sırları

Yazar : İsmail Çolak

Sayfa Sayısı : 184

Yayınevi : AKİS KİTAP

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Tarihin Sırlarına YolculukTarih ve Sır... Tarih, özünde hep bir belirsizlik ve sır barındırır. Tarihin, sırrını olanca bilinmezliğiyle koruduğu, onu gün yüzüne çıkarma lüzumunun gündemini hiç kaybetmediği yerlerden biri de bizim ülkemizdir. Türkiye tarihinin geniş bir kesiti hâlâ esrarını muhafaza ediyor ve siyasî-ideolojik tartışmaların odak noktasındaki ağırlıklı yerini koruyor. Bu kitap, tarihin tozlu sayfaları üzerindeki kalın tabakayı kaldırma çabasının mütevazı bir ürünüdür. Kitapta sizi neler bekliyor? Tarihçilerce, kendi varlığı bile başlı başına mucize sayılan Osmanlı’daki bir kısım tarihî hâdiselerin ve simâların sırlarla dolu saklı çehresinden tarihimizin bilinmeyen, unutulmaya yüz tutmuş ve tartışmaların bir türlü durulmadığı mühim bazı kesitlerinin esrarlı içyüzüne; fırtınaların hiç kesilmediği ve Osmanlı zamanındaki barış ve istikrara hasret kalan Ortadoğu’nun başına gelenlerin sırlı geçmişinden Amerika ve İsrail’in, Ortadoğu’ya yönelik tarihten bu yana dinmek bilmeyen "hayasız" saldırılarının, işleye geldikleri terör ve soykırım girişimlerinin kanlı/köktendinci temellerine kadar son derece geniş bir yelpazeye yayılan, gayet renkli ve ilgi çekici bir "çeşitleme" bulacaksınız.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963