scorecardresearch.com SINIRLAR ARASINDA ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
SINIRLAR ARASINDA

SINIRLAR ARASINDA

Yazar : Banu Avar

Sayfa Sayısı : 346

Yayınevi : DOĞAN KİTAPÇILIK

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Balkanlar''da dolaşırken hüznün ağır örtüsü üstüme çöktü...
 • Kafkasya''da bir özlem.
 • Uzakdoğu''da "Biz niye yapamayalım!" duygusu...
 • Özbekistan''da cebimizde Aripov''un şiirleri, bir Semerkant gecesi...
 • Uluğbey''in rasathanesi, bilimin doğum yeri...
 • Komrad''da bir kadın, bir düğün gecesi, kolumu sıkıca tuttu, sessiz bir çığlık attı "Kızım İstanbul''da, bul onu!"
 • Tahran''da Asgar Fardi, bana bir İstanbul şiiri okudu. Sonra dikti gözlerini yüzüme, "Ben İranlıyım" dedi. "Türkiye''ye kar yağsa, burada üşürüm."
 • Halep''te Abdurrahman Herran, bir emlakçi... "Her şeyimi veririm amca oğlumu bulmak için..." Gözyaşları tapu paftalarının üzerine aktı.
 • Moskova''da sıcak bir kahvehane... Avrasya Hareketi lideri Aleksandr Dugin''i dinliyorum. Sandalyenin üzerindeki kalpakta yüzyılın hikayesini görüyorum. Kazan''da Rafael Hakimov''un evindeyim. Sultan Galiyev''in yaşamını dinliyorum. Pekin''de Ren var. Dağların ardındaki dağları, göklerin ardındaki gökleri anlatıyor. "Bir dağın zirvesine çıkmayan, zirve nedir bilmez ki" diyor. Yazılanların ve çizilenlerin ötesinde "göklerin ardında gökler" var.
 • Sisin ardında dalga dalga beliren deniz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963