scorecardresearch.com Piri Reisin Yaşamı, Yapıtları ve Bahriyesinden Seçmeler ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Piri Reisin Yaşamı, Yapıtları ve Bahriyesinden Seçmeler

Piri Reisin Yaşamı, Yapıtları ve Bahriyesinden Seçmeler

Sayfa Sayısı : 182

Yayınevi : DENİZ MÜZESİ YAYINLARI

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Piri Reis Araştırma Merkezi Yayınlarından olan kitap Türk Deniz Harp Tarihinde İz Bırakan Gemiler, Olaylar ve Şahıslar serisin 7. sayısını oluşturuyor. Piri Reis’in yaşamı, yapıtları ve bahriyesinden seçmeleri içeren 182 sayfalık eser iki bölümden oluşuyor. Kitap; denizcilik bilgilerinin yanı sıra bölgelerin tarihi, coğrafi, arkeolojik, ekolojik, sosyal, kültürel ve doğal özelliklerini anlatması bakımından da önem taşıyor. Kitap ayrıca Piri Reis’in hayatı ve eserlerini tanıtırken bugün teknik birer şaheser oldukları düşünülen Piri Reis haritalarını da gözler önüne seriyor. Birinci bölümünde Piri Reis’in doğumu, yaşamı, denizciliğe girişi ve yapıtları, ikinci bölümde ise Bahriye’den seçmelere yer verilen eser Türk denizcilik tarihi ilgilileri için kaçırılmaması gereken bir yapıt niteliğinde. Kitabın sonunda bir de Ege ve Akdeniz Haritası yer alıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963