scorecardresearch.com ÖLÜMÜ ERTELEMEK MÜMKÜN MÜ? (CD HEDİYELİ) ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
ÖLÜMÜ ERTELEMEK MÜMKÜN MÜ? (CD HEDİYELİ)

ÖLÜMÜ ERTELEMEK MÜMKÜN MÜ? (CD HEDİYELİ)

Yazar : Eckhard Handler

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : AKİS KİTAP

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Herkeste bir şekilde ölüm korkusu vardır. Kimi bunu açıkça, kimiyse çeşitli şekillerde gösterir. Mesela görevini tamamlayamadan gitme kaygısı idealist kişilerde daha belirgindir. Ciddi bir hastalığa yakalananlar için ölüm, bir an önce ulaşılması istenen yer olarak düşünülür ve hatta beklenir. Bu durumdaki bazı kişiler, kendileri yerine yakınlarını sakinleştirir. Kimi korkar, kimi merak eder, kimi ısrarla bekler. Herkesin ölüm karşısındaki tepkisi farklıdır. Ama ölüm gerçekleştiğinde, geride kalanların yaşadıkları süreç benzerdir. Önce şok ve şaşkınlık, sonra korku, ardından öfke, kızgınlık, suçluluk ve nihayet keder… Gidene özlem ve onu kaybetmenin kızgınlığı herkeste görülür.
Bilinçlilik ve bilgililik ölümü algılamada en önemli etkendir. Hedeflerimizi gözden geçirip sağlam adımlarla, birbirimizi incitmeden, korkutmadan, saygıyla yaşamayı başarabildiğimiz ölçüde ömrümüzü uzatmak, sağlıklı, dinç ve hastalıklardan uzak bir ömür yaşamak, ölümü ertelemek, geciktirmek, siyah kelebeğin omzumuza konmasını ötelemek elimizdedir.
Bu kitap bunu nasıl yapacağımızı anlatıyor. Yaşanmış örnek hayat hikâyelerinden ibret alacaksınız bu kitapta. Olumlu düşünmenin, dinginliğin sırlarını öğreneceksiniz. Doğru, iyi, uzun yaşayan, ölümü kendinden uzak tutmayı başaranların hikâyelerinden…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963