scorecardresearch.com Metroseksüel ( Modern Erkeğin Elkitabı ) ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Metroseksüel ( Modern Erkeğin Elkitabı )

Metroseksüel ( Modern Erkeğin Elkitabı )

Yazar : MICHAEL FLOCKER

Sayfa Sayısı : 190

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Tarz Sahibi Erkek Daha Çekicidir
 • Modern erkek duygusal bir yeni yetme değil, tarzı olan ve kültürlü bir metroseksüeldir. Üstü başı düzenli, adaleli, modern giyimli, kendisiyle ve şehirli yaşam tarzıyla barışık bir entelektüel adayıdır. İletişim kurma konusunda kadınlarla yarışabilir, ancak asla efemine değildir. Hâlâ bira içer ve KADINLARI CEZBEDER. Bu arada erkek arkadaşlarıyla gittiği yerler arasında berber, sauna, spa ya da pilates salonları da yer alır. Elinizdeki kitap modern bir erkeğin bilmesi gereken püf noktalarını içeren bir rehber. Genel Görgü Kuralları; Şarap ve Kokteyller; Dışarıda Akşam Yemeği; Sanat ve Kültür, Müzik, Kitaplar ve Film; Moda ve Kişisel Tarz; Bakım, Beden ve Fitnes; Cinsellik ve Aşk; Ev Dekorasyonu gibi evrensel noktalar hakkında değişik bilgiler içeriyor. Bunları Metroseksüel Erkeğin Kafa Yapısı''nı kullanarak yerel ve kişisel koşullarınıza uyarlamak ise sizin açınızdan zevkli bir uğraş olmaya aday. Hem eğlenecek hem de kendi tarzınızı geliştirme fırsatını elde edeceksiniz. Dokuz yaşına kadar Batı Berlin''de yaşayan Michael Flocker daha sonra ailesiyle birlikte ABD''ye gitti. 19 yaşında Manhattan''a taşınarak New York gece kulüpleri ve moda evleriyle tanıştı. 22 yaşında Los Angeles''e geçen Michael reklamlarda ve televizyon dizilerinde oynadı; Çirkin Kuklalar filminin senaryosunu yazdı ve yönetmenliğini üstlendi.
 • 2001 sonbaharında Michael tekrar New York''a döndü. Ardından bu kentte kaleme aldığı Metroseksüel Modern Erkeğin El Kitabı ile dünya çapında ün kazandı. Bu kitap onun 2004 yılında önde gelen 50 New York''ludan biri olarak seçilmesine yol açtı. Yazarın The Hedonism Handbook adlı bir kitabı daha bulunuyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963