scorecardresearch.com Melekler Seni Seviyor ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Melekler Seni Seviyor

Melekler Seni Seviyor

Yazar : Oğuzhan Akay

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "... En iyi armağan, ilgidir. ''X şarkıyı duyduğum, dinlediğim zaman seni anımsadım,'' cümlesinin sihrini kullanın. Karşınızdakine güven verin. Abartıya kaçmadan yeteneklerini övün. İnsanlar, sevmekten çok sevilmekten hoşlanırlar. Sevginizi hissettirin. Doğal olun. rol kesmeyin. Televizyonda gördüğünüz sıradan kişilerin konuşmalarına öykünmeyin. Dikkatinizi karşınızdakinin üstünde toplar ve gözlem yaparsanız, kısa sürede ona karşı nasıl davranmanız gerektiğini zaten anlarsınız. Bazen insanlar sizden öneri ve çözüm beklemekiçin değil, sadece rahatlamak için dertlerini anlatırlar. Bunu da unutmayın. Anlayış, sabır ve paylaşım, sizin dost olmanızı, dostluk kazanmanızı sağlar. Ben zaten bunları biliyorum ve yapıyorum diyorsanız, ne mutlu size! Ne mutlu sizinle dost olana!"

  Sonuçta bu kitap, "Benim yazmadıklarımı düşünmeniz, yaşam öykünüze bakarak, kendi kıssadan hisselerinizi çıkarmanız için," diyor Akay...

  Yaşama, ilişkilerimize ve insana dair denemeleriyle Oğuzhan Akay, bizi kendimizi tanımaya davet ediyor. "Melekler Seni Seviyor", yeni bir farkındalığa ve umuda yolculuk yapmanız için yazıldı. Şu anda, yaşama yeni bir hırsla sarılma şansınızı elinizde tutuyorsunuz.

  Hadi, yakalayın onu...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963