scorecardresearch.com Medya, Popüler Kültür Ve İdeoloji ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Medya, Popüler Kültür Ve İdeoloji

Medya, Popüler Kültür Ve İdeoloji

Sayfa Sayısı : 272

Yayınevi : DİPNOT YAYINLARI

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kapitalizm ve Kitle İletişimi/Levent Yaylagül
İdeoloji ve Kitle İletişim Araçlari: Belirlenim Sorunu/Peter Golding &Graham Murdock
Bati Marksizmi Hakkinda Kör Noktalar:Dallas Smythe''ye Cevap/Graham Murdock
Kitle İletişimi ve Modern Kültür: Eleştirel Bir İdeoloji Kuramina Katki/John B. Thompson
Tekelci Medya Manipülasyonu/Michael Parenti
Neo-Liberalizm ve Medya Politikalari/Levent Yaylagül
Kitle Kültürü / Popüler Kültür Tartişmalari/Nilüfer Korkmaz & Levent Yaylagül
Frankfurt Okulu''nda “Kültür Endüstrileri” ve “Kitle Kültürü” Yaklaşimi/Levent Yaylagül
Popüler Kültür ve Siyaset/Seçil Deren Van Het Hof
Kültürel İncelemeler Geleniğinde ''Kültür,Popüler Kültür ve İdeoloji'' Sorunu/Nilüfer Korkmaz
Küreselleşme Çağı''nda Kültürü İncelemek: Disiplinler-Arası Bir Sorun Olarak Küreselleşme ve Kültürel Değişim/Hülya DoğanSembolik Bir Seçkin Olarak Ertuğrul Özkök''ün Düşüncelerindeki Kirilmalarin Dönemin Popüler Kültürü Çerçevesinde Değerlendirilmesi/Erdal Dağtaş &Mehmet Yildizgörür

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963