scorecardresearch.com Medya Kültür Siyaset ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Medya Kültür Siyaset

Medya Kültür Siyaset

Yazar : Süleyman İrvan

Sayfa Sayısı : 548

Yayınevi : ALP YAYINLARI

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu genişletilmiş ve gözden geçirilmiş derlemede dördü yeni olmak üzere on beş makale yer almaktadır. Makaleler yedi bölüm altında toplanmıştır. Makalelerin seçiminde; bölüm başlığına uygun iyi örneklerin seçilmesine çalışılmıştır. Ancak hiç bir zaman seçilen bu makalelerin en iyiler olduğunu ileri sürmek mümkün değildir. Yapılan tercihlerin benim kişisel tercihlerimi yansıttığını belirtmem gerekiyor.
"Medya ve Kültür" başlığını taşıyan ilk bölümde; Nilgün Gürkanın çevirdiği Knut Lundby ve Helge Ronningin Medya-Kültür-İletişim: Medya Kültürü Aracılığıyla Modernliğin Yorumlanışı ve John Fiskenin Postmodernizm ve Televizyon i-simli makaleleri ile Dilek Beybin Kejanlıoğlunun çevirdiği Peter Golding ve Graham Murdockun Kültür, İletişim ve Ekonomi Politik isimli makalesi yer alıyor. "Medya ve İdeoloji" başlıklı ikinci bölümde; Ahmet Güratanın çevirdiği Stuart Hallun İdeoloji ve İletişim Kuramı başlıklı makalesi ile Pamela Shoemaker ve Stephen D. Reesein İdeolojinin Medya İçeriği Üzerindeki Etkisi isimli makalesi yer alıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963