scorecardresearch.com KURTLARIN KARDEŞLİĞİ ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
KURTLARIN KARDEŞLİĞİ

KURTLARIN KARDEŞLİĞİ

Yazar : Hakan Akpınar

Sayfa Sayısı : 352

Yayınevi : BİRHARF YAYINLARI

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Gazeteci Hakan Akpınar, son kitabı ''Kurtların Kardeşliği''nde Ülkücü Hareket''in ideolojik şifrelerini çözüyor; Hareket''in 40 yıllık tarihini, gizli kalmış olaylarla ve çarpıcı anekdotlarla gözler önüne seriyor. Ünlü gazeteci Emin Çölaşan, Kurtların Kardeşliği''ni şu sözlerle değerlendiriyor: “Hakan Akpınar''ın kitabını yayınlanmadan önce okudum. Türk siyasetine hemen her dönemde damgasını ve ağırlığını vuran MHP ile Ülkücü Hareket''in tarafsız bir gazeteci titizliğiyle ele alındığını gördüm. Gerçekten de bu kitaptan çok şey öğrendim. Hakan Akpınar''ı kutluyor ve bu güzel araştırması nedeniyle ''ellerine sağlık'' diyorum.” • • • - Türkeş ve arkadaşlarının kurşuna dizilmesini kim engelledi? - Komando kamplarını kim, niçin kurdu ve kim, neden kapattı? - Uğur Mumcu''yu MHP''ye çay içmeye çağıran parti yöneticisi kimdi? - Ülkücüler Nurcular''la nasıl kapıştı ve Türkeş ''Ülkücü tokalaşma''yı niçin yasakladı? - Türkeş, Kurtçular''ı nasıl Alperen yaptı? - Türkeş, Necip Fazıl''ı niçin partiye çağırdı ve yıllar sonra Nazım Hikmet''ten şiir okurken neler düşündü? - Türkeş, BBP''yi kurmadan önce Muhsin Yazıcıoğlu''na son kez ne söyledi? - Devlet Bahçeli, mafyaya ''indirin o fotoğrafları'' mesajını nasıl gönderdi?
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963