scorecardresearch.com Küreselleşen Dünyada İletişim Ve Toplum ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Küreselleşen Dünyada İletişim Ve Toplum

Küreselleşen Dünyada İletişim Ve Toplum

Yazar : Doç. Dr. Nimet Önür

Sayfa Sayısı : 253

Yayınevi : ALP YAYINLARI

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"İletişim", son yıllarda birçok araştırma konusunda "anahtar bir kavram" olup, literatürdeki çeşitli araştırmalarlarla önemi oldukça belirginleşen bir alandır. Toplumbilim konusunda çalışanların birçoğu için bu değişkenin, "insanlar ve toplumlararası ilişki ve etkileşimleri yorumlama kriteri olarak" değerlendirme eğilimi de giderek artmaktadır. Toplumsal değişmelerin hızla arttığı günümüzde, yüz yüze iletişim, kitle iletişimi ve uluslararası iletişim süreçleri içice geçmektedir. Uluslar arası iletişimi yönlendiren ve merkez güç oluşturan ülkelerden çevreye açılan iletişim kanalları, bu ülkelerdeki kitle iletişimi ve bireyler arası iletişim süreçleri üzerinde de etkili olmaktadır. Çünkü çevreden merkeze iletişim akışı yetersizdir. Küre-merkezden akan iletiler, kitle iletişimi ve bireyler arası iletişim kanallarında melezleşmekte ya da otantikleşmekte ise de, süreç diğer toplumsal dinamiklerle bütünleşik olduğu için, merkezin güçlü bir manipulasyonu altındadır

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963