scorecardresearch.com Kim Demiş Filler Dans Edemez (ozsp) ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kim Demiş Filler Dans Edemez (ozsp)

Kim Demiş Filler Dans Edemez (ozsp)

Yazar : Louis V. Gerstiner Jr.

Sayfa Sayısı : 422

Yayınevi : ALTIN KİTAPLAR

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • 1990, IBM Şirketinin piyasalardaki en parlak ve en karlı yılıydı. Ancak piyasa dediğimiz ortam bir sabun kadar kaygan ve bir nehir kadar değişken olduğu için 1993 yılına gelindiğinde aynı şirket neredeyse bir felaketin eşiğindeydi. Yani piyasalardan siliniyordu. Çünkü IBM kendi hantal sistemi ve icat ettiği PC döneminin kurbanı olmuştu.
 • Ama doğru adımı atmak için çok geç değildi ve şirket Gerstnere teslim edildi. Ve o gerçek bir komutanın yapması gerekeni yapıp kendi sistemini ve kahramanlarını yarattı.
 • IBMin kurtarıcısı ve komutanı olarak Gerstner asıl değişimi yarattığı iki temel unsur olan; rekabet ve kültürel değişim için şunları söylüyor:
 • Markayı Yeniden Diriltmek: "Eğer IBM markası parçalansaydı şirketi kurtarmak için her şeyi doğru ölçüye indirip yeniden yapılandırmak, strateji yaratmak ve morelleri yükseltmek adına ortaya koyduğumuz tüm çabalarımız boşa giderdi. Ben her zaman başarılı bir şirketin, kesinlikle bir müşteri / piyasa oryantasyonu ve güçlü bir pazarlama organizasyonu olması gerektiğine inandım. Bu nedenle küresel bir şirket oluştururken ikinci adımın, IBMnin pazarlama çabaları üzerinde yoğunlaşmak oldu.
 • Kültür Üstüne: "IBMde çalışırken kültürün oyunun yalnızca bir parçası olmadığını, hatta oyunun kendisi olduğunu öğrendim. Sonuçta bir organizasyon, çalışanların ortaklaşa değer yaratma kapasitesinden başka bir şey değildir.
 • Kim Demiş Filler Dans Edemez... IBM Şirketinin kendi küllerinden yeniden doğuşunun öyküsüdür. Bu öykünün başkahramanı olan Louis V. Gerstner, Jr. kendi ağzından yaşananları özetlerken bize de hayata dair dersler veriyor
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963