scorecardresearch.com Kamu Yönetimi Araştırmaları ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kamu Yönetimi Araştırmaları

Kamu Yönetimi Araştırmaları

Yazar : Hüseyin Erkul

Sayfa Sayısı : 352

Yayınevi : Detay Yayıncılık

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitapta; "küreselleşme" döneminde (1981-2009) ulusal amaçları olan bilim insanı ve amaçları olan genç ortaya konulmuş; çevre konusunda; çevre yönetim sistemindeki mavi bayrak uygulaması Haliç özelinde, kıyı alanlarında, marinalarda ve yatlarda incelenmiş; AB´de uygulanan çevre yönetim sistemlerinin (ISO 14000, EMAS ve BS 7750 ) karşılaştırılması, Gündem 21 ile Kyoto Protokolü´ne ABD´den bir değerlendirme, kıyı mevzuatı ve kıyı alanlarının yönetimi, deniz ile kıyı alanlarının temizliğini düzenleyen ulusal-uluslararası mevzuat ve sözleşmeler ele alınmış; Türkiye´de kent koruma çabalarında genç bir deneyim örneği olan Tarihi Kentler Birliği araştırılmış; küreselleşme bağlamında belediye hizmetlerinin açılımı, uluslararası yerel yönetim birliklerinin etkileri ile İller Bankası´nda bir yeniden yapılandırma öyküsü anlatılmış, Türkiye´de neoliberal politikalarla biçimlenen kentsel su hizmetleri yönetimi değerlendirilmiş; bireysel ve toplumsal gerileme sorununa kamusal çözümler irdelenmiştir. Bu ziyafetin üzerine tatlı olarak da "re-form demokrasi"si ile birlikte Lübnan´da uluslaşma süreci ve demokrasinin önündeki engeller konuları sunulmuştur. (Önsöz´den)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963