scorecardresearch.com Kamu Hizmet Örgütleri Yönetimi ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kamu Hizmet Örgütleri Yönetimi

Kamu Hizmet Örgütleri Yönetimi

Yazar : Ebru Tolay

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : Detay Yayıncılık

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu çalışmanın temel amacı, Vergi Daireleri, Nüfus Müdürlükleri, Tapu Daireleri gibi özel sektörde rakibi bulunmayan, kâr amaçlı olmayan, müşterileri doğrudan vatandaşlar olan, siyasi bir çevrede faaliyet gösteren ve yasalara tabi olarak işleyen kamu hizmet örgütlerine yönelik örgütsel etkililik modeli önermektir. Türk ve genel kamu yönetimi, kamu örgütleri yönetimi ve yönetim-organizasyon yazınlarında, kamu hizmet örgütlerine yönelik örgütsel etkililik modeli sunan ve özel sektör yönetim ve organizasyon uygulamalarının kamu örgütlerinde uygulanabilirliğini tartışan çalışmalara rastlanamamıştır. Bu açıdan, özgün olarak nitelendirilebilecek çalışmanın, yazındaki önemli bir eksikliği kapatacağı; bu konuda çalışmak isteyecek araştırmacılara da yeni bakış açıları kazandırabileceği düşünülmektedir. Ayrıca, kamu hizmet örgütlerindeki yapıya ve işleyişe uygun liderlik davranışları geliştirmelerinde kamu sektöründeki yöneticilerimize yol gösterici olması beklenmektedir. (Tanıtım Bülteninden)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963