scorecardresearch.com İletişim Egemenlik Mücadeleye Giriş ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
İletişim Egemenlik Mücadeleye Giriş

İletişim Egemenlik Mücadeleye Giriş

Yazar : Prof. Dr. İrfan Erdoğan

Sayfa Sayısı : 484

Yayınevi : İMGE KİTABEVİ

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İletişim, kendi başına, ne ekmek, ne eğlence, ne açlık ne de tokluk üretir. Bütün bunlar örgülü insan ilişkileri düzeninde ancak iletişimle üretilebilir. Kendi yaşam koşullarını, kendi ve dışıyla kurduğu iletişim ilişkileriyle gerçekleştiren insan, böylece hem efendilik ve kölelik, hem de başkaldırı ve boyun eğdirme durumlarını yaratır, korur, geliştirir ve değiştirir. Günlük yaşamın, rekabet ve dayanışma, umut ve umutsuzluk, ezme ve ezilme, soğuk ve sıcak savaşlara süregittiğini vurgulayan Dr. İrfan Erdoğan, bu kitabında örgütlü baskı, boyunsurdurma, boyunsunma ve mücadelelerdeki insanı anlatıyor.
İletişim, egemenlik ve mücadele: Kendisinin günlük yaşam içindeki yerini ve ilişkilerini anlamak isteyen el kitabı... Kitapta kişinin kendi sömürüsüne katılışından, egemenlik ve mücadeleye; yoksun bırakma ve yoksun bırakılmışlıktan, sistemin ideolojik pazarlamasına; yüzyüze iletişimden, ekonomik ve siyasal egemenliğin ve emperyalizmin pazarlamasını yapan kitle iletişimine; Anadolu''nun bağımsızlık mücadelesinden, 1990''larda küreselleşme, post modernlik ve sürdürebilir kalkınma örtüsü altında gizlenen yeni sömürgecilikte bütünleşmeye kadar ciddi eleştirilerle dolu bir yapıt. Sadece bir ders kitabı değil herkesin kitabı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963