scorecardresearch.com İÇİMİZDEKİ DÜNYA ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
İÇİMİZDEKİ DÜNYA

İÇİMİZDEKİ DÜNYA

Yazar : Yücel Yüksel Mert

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : SİYAH BEYAZ YAYINCILIK

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yasam süreci boyunca hemen herkes, karşısında kendisini çok çaresiz hissetti o amansız soruyla birkaç kez yüzleşmek zorunda kalmakladır: Yaşam nedir ve yaşamın anlamı nedir? Birçok kişi bu sorunun cevabım bulma çabası içerisinde karmaşık labirentlerde yolunu, düştüğü dipsiz kuyularda aklım kaybetmiştir. Belki de biz bu sorunun cevaplarını hiç ummadığımız bîr yerde, zihnimizin derinliklerinde yapacağımız bir kazı çalışmasında bulabiliriz. Bilinçaltınızın, iç dinamiklerimizin kabuklanın hassas neşter darbeleriyle açabilir ve orada bizi bekleyen sırları olanca çıplaklıkları)la görmeye çalışabiliriz. Böylece hangi koşullar altında neleri neden ve nasıl yapmakta olduğumuza İlişkin bir fikir edinebiliriz. Her şeyden önce kendimizi tanımamız ve belki farkında olmadan çoğu kez kaçmaya çalıştığımız kendi gerçeklerimizi «örmemiz gerekiyor. Gerçeklerden nefes nefese kaçıp durmanın bize ve başkalarına maliyetlerinin neler olduğunu ve yalanlardan oluşturduğumuz sığınaklara koşuşturup huzur bulmaya çalışmanın yaşamımızı nasıl cehenneme çevirdiğini çok İyi kavramamız gerekiyor. Kendi tercihlerimizin bedellerini ödemeyi anlaşılır bulabiliriz ama ya başkalarının tercihlerinin bedellerini ödeyip duruyorsak, ya başkalarının tercihleri kaderimizi belirtiyorsa buna itiraz edip söyleyebileceğimiz bir çift lafımız da olmamalı mı? Eğer zihninizi, zekânızı, bilginin göz kamaştırıcı ışıklarıyla buluşturup hayâlı farklı bakış açılarından görmek isliyorsanız ve kendi kaderinizin dizginlerini başkalarının ellerinden alıp sımsıkı kavrayarak geleceğinizin nasıl olacağım kendiniz belirlemek istiyorsanız, bu kitap başlangıç noktanız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963