scorecardresearch.com ERKEKLER GEREKLİ Mİ? ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
ERKEKLER GEREKLİ Mİ?

ERKEKLER GEREKLİ Mİ?

Yazar : Maureen Dowd

Sayfa Sayısı : 344

Yayınevi : SAGA YAYINCILIK

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Günümüz toplumunda kadının yeri üzerine eğlenceli ve iğneleyici bir bakış."
– Library Journal

Erkekler neden zeki ve başarılı kadınlardan korkuyorlar? Feminizm neden tökezledi? Günümüz kadınları neden bir estetik çılgınlığı içinde duygularını ve yüzlerini donduruyorlar? "Hem kariyer hem aile sahibi olmak" fikri acımasız bir aldatmaca mı? Erkekler neden hep genç kadınların peşinden koşarlar?

New York Times gazetesinin en sivri dilli yazarlarından Maureen Dowd, ekonomiden politikaya, pop kültüründen Y kromozomuna kadar her şeyi inceleyip cesurca sorular soruyor. Bu zekice yazılmış, geniş kapsamlı kitap, cinsiyetler arasındaki kaosa barışçıl bir çözüm arayan herkese ilaç gibi gelecek.

"Dowd; Y kromozomu üzerine yapılmış bilimsel araştırmalardan kadının IQ''suyla evlenme olasılığı arasındaki bağlantıya değinirken, toplumun Gloria Steinem ve "makyajsız" feminizmden nasıl Desperate Housewives ile Botox enjeksiyonlarına kaydığı gibi popüler kültür konularına da el atıyor. Okunmaya değer, kışkırtıcı ve eğlenceli."
– Library Journal

"New York Times''ın köşe yazarı, Oscar Wilde''dan Bebekler Vadisi''ne uzanan göndermeleriyle baş döndürücü bir okuma keyfi sunuyor."
– Chicago Sun-Times

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963