scorecardresearch.com Çevre Kirliliği Ve Kontrolü ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çevre Kirliliği Ve Kontrolü

Çevre Kirliliği Ve Kontrolü

Yazar : Özer Çınar

Yayınevi : NOBEL YAYIN EVİ

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Teknoloji, endüstrileşme ve nüfusun artışında yaşanan dengesizlikler çevre kirliliğinin önemli boyutlarda artmasında neden olmaktadır. Bu kapsamda çevre kirliliğinin en büyük nedenlerinden bazıları; ülkelerin gelişmelerine dayalı kalkınmanın temel unsurlarını oluşturan, tarım, sanayi, turizm ve ulaşım sektörleridir. Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de çevre kirliliği sorunları toplumun yeterli duyarlılık göstermemesi sebebiyle her geçen gün artmaktadır. Çevre kirliliğinden kaynaklanan sorunların çözümü, dengeyi bozmada başrol oynayan insanların alacağı önlemler ile mümkün olacaktır. Bu önlemleri tema edinen eser, beş ana bölümden oluşmaktadır. Bölümler; su kirliliği, toprak kirliliği katı ve tehlikeli atıklar, hava kirliliği, küresel ısınma ve iklim değişikliği olarak sıralanmıştır. Her bölümde, yukarıda sıralanan sorunlar hakkında detaylı bilgi verilmiş, bu sorunların çözümüne yönelik metotlar tartışılmıştır. Çalışma hem çevre bilimleri öğrencilerine hem de konuya ilgi duyanlara faydalı olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963