scorecardresearch.com Çanakkale'nin Kahraman Mekteplileri ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çanakkale'nin Kahraman Mekteplileri

Çanakkale'nin Kahraman Mekteplileri

Yazar : İsmail Çolak

Sayfa Sayısı : 336

Yayınevi : LAMURE KİTAP

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • İşte Çanakkale''nin Eğitim Ordusu: -Galatasaray Lisesi''nin, İstanbul Lisesi''nin, Vefa Lisesi''nin ve daha nicelerinin Gelibolu yamaçlarındaki Genç Mehmetleri - Vatansever eğitim neferlerindeki Çanakkale ruhu -19 Mayıs''ın kör şafağında kırılan ''gençliğim eyvah!'' - Harbin eğitime ödettiği ağır bedel Ve İşte Mahşerin Mektepli Kahramanları: - Galatasaraylı ilk gönüllü 646-Celal İbrahim - Galatasaraylı 948-Muzaffer''in destansı mahareti - Vefa''lı Fransızca öğretmeni Ahmet Rıfkı - Üniversiteli altı fedai ve Seracettin Öğretmen - Gönüllüler sınıfı ve Profeör Emin Efendi - İstanbul Lisesi''nin bahadırları ve Esat öğretmen - Çanakkale semasında batan iki mekteplinin ebedi aşkı - Öğretmen Hasan Ethem''in ölümsüz mektubu Ve Çanakkele''nin Kahraman Mekteplileri''ne dair bilinmeyen birçok olay bu kitapta… “İnsanın ve hayatın kalbine…” anlayışıyla kitaplar yayınlayan LAMURE''ye hoş geldiniz…
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963