scorecardresearch.com Büyük Dünya Birliği ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Büyük Dünya Birliği

Büyük Dünya Birliği

Yazar : Oğuz Düzgün

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : ÖNEMLİ KİTAP

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çok yakın zamanda, müthiş gelişmeler yaşanacak dünyada...! BALASAFA BİRLİĞİ, bu gelişmelerin başlangıcı mı? • Türkiye''nin dış politikaları, BALASAFA BİRLİĞİNİ doğurabilecek mi? • Hz. Muhammed''in DNA''larmdaki sır çözülebilecek mi? • Yeni Ortadoğu Türkiye''nin mi, yoksa israil''in mi eseri olacak? • İsrail, Türkiye çekişmesi nasıl sonuçlanacak? - ASELSAN''ın zamanda yolculuk çalışması ne zaman gerçekleşecek? Daha birçok gizemli soru ve cevabı, Büyük Dünya Birliği dizisinin ilk kitabı olan BALASAFA BİRLİĞİNE DOĞRU''da bulacaksınız. Oğuz Düzgün, Büyük Dünya Birliği''nde bir taraftan yaşanan olaylar üzerinden pazılın parçalarını birleştirirken, diğer taraftan da DNA''ların kodları arasında gezinme yolunu seçmiş. DNA''lar üzerinden Hz. Peygamber''le ilgili yaptığı değerlendirmeler, en az Balasafa Birliği''ndeki öngörüleri kadar konuşulacak konular olacak. Ünal TANIK- "Rotahaber Genel Yayın Yönetmeni" Nefesimi tutarak okuduğum bu kitap, şimdiden birçok tartışmaya gebe. İsmail ÖZ- Sosyolog-Gazeteci/Yazar Bu kitap, gündemdeki pek çok soruna çarpıcı çözümler öneriyor. Başarılı bir politik bilim kurgu çalışması. Asım YILDIRIM- "Samanyolu TV- Zaman Gazetesi/Avrupa" Kitapta, Türkiye ve dünyada yakın gelecekte gerçekleşecek olası değişimler çarpıcı bir dille kurgulanmış. Kitap, Avrupa ve Almanya''da yaşayan Türkler hakkındaki olumsuz önyargıları da ortadan kaldırıyor. Ali BATMAZ- "Ihlas Medya TGRT EU-Türkiye Gazetesi-Post Gazetesi/Almanya" Geleceğin habercisi olan bu çalışma, ülkemizde çok tartışılacak. Recep BOZDAG- "Gazeteci Yazar-Haber Müdürü" Bilim kurgu alanında yazılan bu eser, geleceğin uzay ve bilim çalışmaları için olumlu ilhamlar sunacak. Mehmet ÇİÇEK- "Uçak ve Uzay Mühendisi/Avrupa" Türkiye''de, Avrupa''da ve Dünya''da gerçek barışın nasıl sağlanacağı başarılı bir şekilde anlatılmış. '' Yaşar GENÇ- "DİTİB- Ostfıldern Başkanı/ Almanya" Tek kelimeyle mükemmel. Müthiş bir bilim kurgu kitabı. Bu kitabın konuları dünya genelinde çok konuşulacak. Bütün dünya liderleri, siyasetçiler ve insanlığa yön vermek isteyenler bu kitabı mutlaka okumalı. Aytuna ADANUR- "Avrupa Gazetesi Genel Müdürü/Almanya"

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963