scorecardresearch.com Biz Apaçık Yazılar İndirmişizdir ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Biz Apaçık Yazılar İndirmişizdir

Biz Apaçık Yazılar İndirmişizdir

Yazar : Kıymet Nadir Bindebir

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : İSİM YAYINLARI

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kıymet Nadir Bindebir, eğer basın özgürlüğüne sahip bir ülkede yaşasaydık ülkenin bir numaralı yazarı olacaktı… Yazı özgürlüğünden biraz olsun vazgeçemediği için basında ve hatta internet sitelerinde fazla sivri ve doğrucu bulunuyor, oradan oraya taşınmak zorunda kalıyor. Sapına ve mürekkebine kadar özgür bir kalemi özlüyorsanız bu kitapta onu bulacaksınız… KNB, ülkemizde eşine binde bir oranda bile rastlanamayacak kıymette bir yazarımızdır. Kitabı okuyunca bana katılacaksınız.
Melih Aşık

Kıymet Nadir Bindebir ‘’Biz Apaçık Yazılar İndirmişizdir’’ ayeti ile başlayan bu kitabı, son iki yılda yazdığı, büyük bir takdirle okuduğumuz, düşündüren, aydınlatan yazılarının bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Dokuz ayrı bölümde, yakın tarihimizde unutulan olayları hatırlatıyor ve önerdiği çözümlerin ne kadar yerinde olduğunu kabul ettiriyor. Yazarın bundan sonraki kitaplarını da mutlaka bekliyorum.
Muazzez İlmiye Çığ

Gazetelerde köşe bulanın “yazar” kesildiği canım memleketimde, sansüre uğramayacağı çeşitli kanallardan okuru ile buluşmayı hep başardı. Şimdi bir kitap ile geliyor. Çarpıcı mizah anlayışı ile fikirlerine katılmayanlara da şapka çıkartıyor. Yazar çölleşmesi yaşayan Türkiye’de Kıymet’in yazı ustalığı bir yağmur esintisi yapıyor. Eline, yüreğine sağlık Kıymet.
Tuncay Mollaveisoğlu

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963