scorecardresearch.com Ben Bir Türk'üm ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ben Bir Türk'üm

Ben Bir Türk'üm

Yazar : Ertuğrul Zekai Ökte

Sayfa Sayısı : 431

Yayınevi : TTT VAKFI YAYINLARI

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- ASYA TÜRK TOPLUMLARI
- TÜRK İSLAM TOPLUMLARI
- ANADOLU TÜRK TOPLUMU
- BATI TÜRK DEVLETİ
- BATI TÜRK İMPARATORLUĞU
- YENİ VATAN – YENİ TOPLUM – YENİ DEVLET

Bu eser; bilinen türden bir tarih, bir kültür tarihi, bir tarih ve kültür antolojisi veya kültür albümü değildir. Eserde yer alan gerçek bilim adamları, hocalarımın daha önce yayınlanmış olan görüşleri dışında, bilimsellik iddiasında da bulunmamaktadır. Eserin, kapsamına aldığı konular ve bu konulara yaklaşım tarzıyla, açıkladığı görüş ve tezlerde, sunduğu kaynaklar ve doğruluğu belgelerle kanıtlanmış resimleriyle tamamen kendine özgü bir niteliği, şekli ve türü vardır. Eserin temel özelliği ise “Tarih, Türklük, Türkiye” kavram ve konuları üzerinde bilgiye, akla, gerçeklere dayanan, şuur ve imanla beslenen, aşk ve inançla şekillenen yazımı, üslubu ve çizimleridir.
Bu eser, yazarının yetenekleri ölçüsünde, Türk düşüncesinin ve hayat tarzının tarihi gelişimi konusunda ortaya koymaya çalıştığı bir başlangıç, bir ön hazırlık, belki de bir konu başlıkları projesidir. Yazar, gelecekte Türk bilim adamlarının ve araştırmacılarının konu üzerinde eğilerek daha kapsamlı çalışmalar yapacaklarına inanmaktadır. Bu inancının gerçekleşmesi ancak ellerinde tuttukları bu eseri eleştirmekten, yazarın hatalarını, bilgi noksanlıklarını gidermekten geçecektir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963