scorecardresearch.com Avrupa Birliği, Türkiye Ve İslam ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Avrupa Birliği, Türkiye Ve İslam

Avrupa Birliği, Türkiye Ve İslam

Yazar : Hollanda Kamu Politikaları Bilimsel Kurulu

Sayfa Sayısı : 232

Yayınevi : BAŞLIK YAYIN GRUBU

Tür : İnceleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ÜLKEMİZDE ÇOK SATAN VE BİNLERCE OKUR TARAFINDAN ANA KİTAP OLARAK KULLANILAN “MODERNLEŞEN TÜRKİYE’NİN TARİHİ” KİTABININ YAZARI ERİK JAN ZÜRCHER’İN KATILIMIYLA HAZIRLANAN BU ESER TÜRKİYE’NİN AVRUPA BİRLİĞİ SÜRECİNDE ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİNE IŞIK TUTUYOR… BU RAPORDA YAZILANLAR BU ZAMANA KADAR BAŞKA HİÇBİR YERDE BU KADAR İYİ İRDELENMEDİ!...

AB, Türkiye''nin üyelik başvurusunu, diğer aday ülkelere uygulamış ve uygulamakta olduğu kriterler ışığında değerlendirmekte kararlıdır. Din faktörü bu değerlendirmede sadece sınırlı bir rol oynasa da fazlasıyla kaygı kaynağı olan faktör de budur. Bu nedenle elinizdeki rapor ve ekteki araştırma aracılığıyla Hollanda Kamu Politikaları Bilimsel Kurulu, Türk İslamının özelliklerine ve onun Türk devletiyle olan ilişkisinin geçmişinin daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunmaya çalışmıştır.

Bu raporun ana sorusu, nüfus çoğunluğunun Müslüman olmasının, Türkiye''nin AB üyeliği önünde bir engel teşkil edip etmeyeceğidir. Yanıt, etmeyeceği yönündedir. Ne kitapta geniş bir şekilde anlatılan tarihi gelişmeler, ne de bugünkü Türkiye ve Türk İslamının özellikleri, Türk İslamının ülkenin AB''ye katılımının önünde engel oluşturduğu görüşünü haklı çıkarır. Hollanda Kamu Politikaları Bilimsel Kurulu, bu sonuca varırken, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde din ve devlet arasındaki ilişkilerin hem resmi hem de fiili olarak aldığı farklı şekilleri de göz önünde bulundurmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963