scorecardresearch.com ATLANTİS'İN DİLİ TÜRKÇE ve Tüm İnceleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
ATLANTİS'İN DİLİ TÜRKÇE

ATLANTİS'İN DİLİ TÜRKÇE

Tür : İnceleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


PLATON''UN HER DEDİĞİNE İNANIYORSUNUZ DA, ONUN ANLATTIĞI ATLANTİS''E NEDEN İNANMIYORSUNUZ?
Orhun yazıtlarının dili mi eski, Yunus Emre''nin mi?
Runik yazı ile Latin Alfabesi arasında bir ilişki var mı?
Latin alfabesine geçiş Türkçe''nin öz alfabesine kavuşması mı demek?
Türklerin anayurdu neresi: Orta Asya mı, Atlantis mi?
Türkçe bir Atlantis Dili mi?
Atlantis yoksa Anadolu mu?
Mustafa Kemal''in dil merakı nereden kaynaklanıyordu?
Güneş Dil Teorisi''nin kökenleri neler?
İstanbul Üniversitesi ile Ankara DTCF arasındaki çatışmanın perde arkasında ne vardı?
Güneş Dil Teorisi''ne karşı tek bir bilimsel karşı çıkış olmamasına rağmen neden hep
dalga geçilir?
Güneş Dil Teorisi çalışmalarından niçin vazgeçildi?
Platondan Vico''ya Atatürk''ten Eco''ya dil teorisinin büyülü dünyasına yolculuk...
"(Güneş Dil Teorisi ile ilgilenenlerden)...ricamız şudur: 1. Tenkit ediniz 2. Reddediniz 3. Tadil ediniz 4. ikmal ediniz 5. Tavzih ediniz Tavzih ediniz''den maksadımız, müsbet veya menfi tavzihtir. Yani ''bu olamaz'' diyorsanız, niçin? İzah ediniz ve buna karşı teorileriniz varsa onunla mukabele ediniz.''Olur'' diyorsanız, niçin? Bunu izah ediniz."
Mustafa Kemal Atatürk

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963